KLEJE GRUNTY INDEX GALERIA PARKIETY LAKIERY USŁUGI

KLEJE
dyspersyjne
rozpuszczalnikowe
poliuretanowe

GRUNTY
dyspersyjne
rozpuszczalnikowe
poliuretanowe
KLEJE DYSPERSYJNE

Ekologiczny klej dyspersyjny MAXIMUS D
Do układania mozaiki i klepki ze stabilnego drewna (np.dąb, jesion, iroko) do 35 cm długości na podłożach cementowych i drewnianych.
ZALETY: Duża siła wiązania, długi czas otwarcia, szybkie wiązanie, neutralny zapach, czyszczenie narzędzi wodą. Maximus D spełnia wymagania normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Nie zalecany do drewna wrażliwego, parkietów lamelowych i parkietów warstwowych lakierowanych.
ZALECANY GRUNT: Maximus GD
DANE TECHNICZNE: Opakowanie: 10 i 20 kg

KLEJE ROZPUSZCZALNIKOWE

Klej Syntetyczny SB-870
Gotowy do użycia, łatwy w aplikacji klej na bazie żywic syntetycznych. Przeznaczony jest do klejenia parkietu tradycyjnego, wielowarstwowego parkietu gotowego, lamelowego, kasetonów drewnianych oraz płyt posadzkowych (sklejki, OSB). Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do powszechnie występujących podłoży w budownictwie.
ZALETY: doskonała przyczepność do typowych podłoży, bardzo dobra rozprowadzalność,bardzo wysoka wytrzymałość końcowa, nadaje się do posadzek z ogrzewaniem podłogowym, nie zawiera wody
ZALECANY GRUNT: Gruntu Rozpuszczalnikowego SB-210 lub Gruntu Dyspersyjnego WB-220
DANE TECHNICZNE: Czas pracy (przy +20°C): 15-20 min., Czas pełnego wiązania: 2-3 dni, Wydajność: 0,7 - 1,2 kg/m2

Uniwersalny klej żywiczny MAXIMUS R
Do klejenia mozaiki, klepki, krótkich lameli, parkietu przemysłowego, na podłożach cementowych, anhydrycie, drewnie, i lanym asfalcie.
ZALETY: odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Nie zalecany do deski parkietowej i parkietów warstwowych lakierowanych.
ZALECANY GRUNT: Maximus GR
DANE TECHNICZNE: Opakowanie: 10 i 25 kg.

Szybkowiążący klej żywiczny MAXIMUS WFP
Do klejenia przede wszystkim warstwowych parkietów gotowych oraz mozaiki, klepki, krótkich lameli, parkietu przemysłowego na podłożach cementowych, anhydrycie, drewnie, i lanym asfalcie.
ZALETY: Szybkie schnięcie nie dopuszcza do pęcznienia warstw podkładowych z drewna iglastego. Maximus WFP odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Nie zalecany do deski parkietowej.
ZALECANY GRUNT: Maximus GR
DANE TECHNICZNE: Opakowanie: 8, 15 i 25 kg.

KLEJE POLIURETANOWE

Klej Poliuretanowy Dwuskładnikowy PB-890
Bez zawartości rozpuszczalników organicznych i wody. Przeznaczony jest do klejenia wszystkich rodzajów klepek parkietowych, szczególnie polecanym do parkietu z drewna egzotycznego, parkietu deskowego, parkietu gotowego, dyli drewnianych i klejenia dużych elementów.
ZALETY: długi czas pracy, elastyczna i wytrzymała spoina, nie zawiera rozpuszczalników organicznych ani wody, nie powoduje przebarwień drewna, nadaje się do posadzek z ogrzewaniem podłogowym, po wyschnięciu jest fizjologicznie i ekologicznie obojętny
DANE TECHNICZNE: Czas pracy: do 90 min. Czas pełnego wiązania: 3-5 dni, Wydajność: 0,7 – 1,5 kg/m2 Opakowanie: 9 kg + 1 kg utwardzacz

Dwuskładnikowy klej poliuretanowo-epoksydowy MAXIMUS PU 501
Do klejenia każdego rodzaju parkietu ( mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych i litych lakierowanych) na podłożach cementowych , anhydrycie, drewnie , płytkach ceramicznych, kamieniu naturalnym i płytach metalowych.
ZALETY: Bardzo duża siła wiązania , długi czas otwarcia, najszerszy zakres stosowania.Odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na podłogi ogrzewane.
ZALECANY GRUNT: Maximus GP
DANE TECHNICZNE: Opakowanie: 9 kg + 1 kg utwardzacz

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy MAXIMUS PU
Do klejenia każdego rodzaju parkietu ( mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych lakierowanych) na podłożach cementowych , anhydrycie, drewnie.
ZALETY: Duża siła wiązania ,długi czas otwarcia , neutralny zapach Odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na podłogi ogrzewane.
ZALECANY GRUNT: Maximus GP
DANE TECHNICZNE: Kolor jasny dąb i ciemny brąz. Opakowanie: 9 kg + 1 kg utwardzacz i 4,5 + 0,5 kg utwardzacz.

www.ZONER.com.pl